چهارشنبه 2 مهر 1399
کد خبر : 236525 تاریخ ثبت : 1397/12/11 20:28:47
نتیجه نهایی نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی اعلام شد؛

پیشی گرفتن «ائتلاف پیشگامان توسعه پایدار» بر رقبا در اتاق بندر بوشهر

نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی کشور صبح روز شنبه 11 اسفندماه از هشت صبح تا 18 برگزار شد و تمام 15 نفر عضو «ائتلاف پیشگامان توسعه پایدار» توانستند بار دیگر به مدت چهار سال در کسوت هیئت نمایندگان عهده‌دار مسئولیت‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر شوند.

نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی کشور صبح روز شنبه 11 اسفندماه از هشت صبح تا 18 برگزار شد و تمام 15 نفر عضو «ائتلاف پیشگامان توسعه پایدار» توانستند بار دیگر به مدت چهار سال در کسوت هیئت نمایندگان عهده‌دار مسئولیت‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر شوند.

این انتخابات که قرار بود ساعت 18 تمام شود، بنا به درخواست برخی اتاق‌های بازرگانی تمدید و در بوشهر نیز یک ساعت تمدید و در ساعت 19 پایان یافت.

«ائتلاف پیشگامان توسعه پایدار» متشکل از 15 عضو است که 8 نفر از آنها در دوره قبل نیز عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی بندر بوشهر بوده‌اند. خورشید گزدرازی، مختار قاسمی، علی‌اکبر شریف‌پور بوشهری، سیدحسین معروف، حیدر رئیسی، امیر شهریاری، عبدالرسول ابراهیمی، حسین باباخانی در دوره قبل نیز عضو هیئت نمایندگان بوده‌اند. عباس موحدفر، احمد مرادی، حمزه بویراتی، سیدجبار موسوی، ندیرپورجم، سیدمحمدحسین عظیمی و مجتبی امیدی 7 نفر دیگر از ائتلاف هستند که در این دوره برای عضویت در هیئت نمایندگان انتخاب شده‌اند.

در دوره قبل، خورشید گزدرازی رییس، مختار قاسمی و حسین باباخانی نایب‌رییس، عبدالرسول ابراهیمی خزانه‌دار و امیر شهریاری به عنوان منشی از همین ائتلاف در هیئت‌رییسه اتاق بندر بوشهر حضور داشته‌اند.

در این دوره از انتخابات اتاق بوشهر، 45نفر در قالب دو ائتلاف و آزاد کاندیدای حضور در هیئت نمایندگان بودند.

دبیر اجرایی اتاق بازرگانی بوشهر به خبرنگار ما گفت: انتخابات در فضایی آرام و صمیمی و متین برگزار شد و همه با همکاری هم روز خوبی را برای اتاق بندر بوشهر رقم زدند.

عبدالرسول غلامی ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای کسانی که موفق شده‌اند برای 4 سال به عضویت هیئت نمایندگان اتاق بندر بوشهر درآیند، افزود: این پیروزی متعلق به یک گروه نیست، بلکه از آن همه اعضای اتاق است؛ چرا که اگر همکاری و همدلی اعضا نبود، این روز خوب و به یادماندنی به حافظه بوشهر سپرده نمی‌شد.

دبیر اجرایی اتاق بازرگانی بوشهر با اعلام قدردانی از همه کسانی که چه به عنوان کاندیدا و چه به عنوان رأی‌دهنده در این انتخابات شرکت کردند، یادآور شد: امیدواریم گروه و ائتلاف پیروز بتوانند در چهار سال پیش‌رو برنامه‌های خود را اجرا نمایند تا شاهد یک بوشهر به مراتب قوی و یک اتاق بازرگانی درخور بوشهر باشیم.

گفتنی است انتخابات اتاق‌های بازرگانی کشور هر چهار سال یک بار برگزار و 15 نفر به عنوان هیئت نمایندگان انتخاب می‌شوند. از این 15 نفر، 5 نفر در بخش بازرگانی، 5 نفر در بخش صنعت، 3 نفر در بخش کشاورزی و 2 نفر نیز در بخش معدن طی یک انتخابات به عضویت هیئت نمایندگان درمی‌آیند. 

اتاق بازرگانی تشکلی است که در آن تجار عمده و صاحبان صنایع برای هماهنگی فعالیت‌های خود و چانه‌زنی با نهادهای حکومتی برای تأمین منافع‌شان تلاش می‌کنند و از آن به عنوان «پارلمان بخش خصوصی» یاد می‌شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه