جمعه 26 مهر 1398
کد خبر : 236560 تاریخ ثبت : 1398/2/16 18:33:38
در پی حضور یک هیأت روسی ـ قطری در اتاق بازرگانی بوشهر

فرصت‌ها و چالش‌های کریدور تجاری شمال به جنوب بررسی شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی بندر بوشهر، یک هیأت روسی ـ قطری متشکل از مستندسازان، اقتصاددانان و مشاوران تجاری و نویسندگان با هدف بررسی نقش و اهمیت کریدور تجاری شمال به جنوب در اتاق بازرگانی بندر بوشهر حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی بندر بوشهر، یک هیأت روسی ـ قطری متشکل از مستندسازان، اقتصاددانان و مشاوران تجاری و نویسندگان با هدف بررسی نقش و اهمیت کریدور تجاری شمال به جنوب در اتاق بازرگانی بندر بوشهر حضور یافتند.

این کریدور تجاری از مرکز کشور روسیه شروع و پس از عبور از مرزهای  ایران به کشور قطر می‌رسد و از آن به عنوان مسیر تجاری روسیه ـ ایران ـ قطر یاد می‌شود.

سخنگوی این هیأت پس  از معرفی اعضای این هیأت، گفت: با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای روابط تجاری کشور روسیه با قطر در سال‌های آتی، استفاده از این کریدور تجاری که از مسیر ایران می‌گذرد، بهینه‌ترین مسیر تجاری است که برای ایران نیز سود دارد.

وی افزود: کالاهای روسی به قطر از طریق این کریدور جابه‌جا می‌شود و در این مسیر فرصت‌هایی برای شرکت‌های تجاری و حمل و نقل ایران نیز ایجاد خواهد شد.

خورشید گزدرازی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر با ابراز خرسندی از حضور این هیأت در بوشهر، نقش این کریدور تجاری را با اهمیت توصیف کرد و افزود: اتاق بازرگانی بندر بوشهر آمادگی کامل برای همکاری‌های تجاری، سرمایه‌گذاری و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل خصوصی در طول این مسیر را دارد.

در پایان این نشست، موافقت گردید پس از آماده شدن این مستند از مسیر شمال به جنوب، گزارشی به منظور شناخت بهتر فرصت‌ها و چالش‌های این کریدور تجاری به اتاق بازرگانی بوشهر تحویل داده شود.

انتظار می‌رود پس از راه‌اندازی این کریدور، شرکت‌های حمل و نقل ایران بویژه بندر بوشهر بتوانند از منافع اقتصادی مسیر تجاری روسیه ـ ایران ـ قطر بهره‌مند شوند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه