جمعه 26 مهر 1398
کد خبر : 236563 تاریخ ثبت : 1398/2/20 22:53:18
مجلس،اتاق بازرگانی را موظف کرد؛

شناسایی قوانین و مقررات مخل تولید و سرمایه‌گذاری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران را موظف کردند با همکاری و حضور اتاق مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شورای اصناف کشور، نسبت به شناسایی قوانین، مقررات و بخشنامه‌های مخل تولید و سرمایه‌گذاری در ایران اقدام نمایند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز ـ شنبه ـ مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه پنجم توسعه ماده 68 مکرر 7 را با 150 رای موافق، 9 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

براساس این مصوبه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران موظف شد با همکاری و حضور اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شورای اصناف کشور، نسبت به شناسایی قوانین، مقررات و بخشنامه‌های مخل تولید و سرمایه‌گذاری در ایران اقدام نماید و با نظرخواهی مستمر از تشکلهای تولیدی و صادراتی سراسر کشور و بررسی و پردازش مشکلات و خواسته‌های آنها به‌طور مستمر گزارشها و پیشنهادهایی را تهیه و به کمیته‌ای متشکل از دو نفر از هر قوه به انتخاب رئیس آن قوه ارائه دهد.

کمیته مذکور موظف است ضمن بررسی پیشنهادهای ارائه‌شده اقدامات قانونی لازم را به‌عمل آورد.

براساس تبصره این ماده مصوب مجلس؛ گزارشهای موضوع این ماده شامل قوانین و مصوبات و بخشنامه‌های مزاحم، خلأ قانونی، اجرا نادرست یا ناقص قوانین و همچنین پیشنهاد اصلاح قوانین و مقررات و ارتقاء امنیت اقتصادی، حقوق مالکیت و حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید و صادرات و اشتغال و چگونگی کاهش قیمت تمام‌شده کالاها و خدمات در ایران همراه با ارتقاء کیفیت و رشد تولید و موارد مربوط به سرمایه‌گذاری و تولید و استفاده بهینه از سرمایه‌گذاریها و ظرفیتهای موجود است.

براساس تبصره 2 این ماده مصوب مجلس مقرر شد؛  کمیته یک نسخه از همة گزارشهای ارسالی را به شورای‌عالی اجرا سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی و شورای گفت‌وگو موضوع ماده(الحاقی38) این قانون ارسال نماید.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه