پنج‌شنبه 30 آبان 1398
کد خبر : 236599 تاریخ ثبت : 1398/4/11 01:00:09
گزدرازی در پیامی به مناسبت دهم تیرماه، روز صنعت و معدن عنوان کرد:

اتکا به توانمندی‌های داخلی، راه عبور از مشکلات

صرف نظر از مشکلاتی که گریبان‌گیر صنعت‌گران و معدن‌کاران کشور ـ بویژه صنعت‌گران و معدن‌کاران استان بوشهر ـ است، تلاش و کوشش در سایه داشته‌های ملی می‌تواند امید به روزهای بهتر را در دل‌ها زنده نگه دارد و فاصله را برای رسیدن به مطلوب، کم نماید.

روابط عمومی/ رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر در پیامی به مناسبت دهم تیرماه، روز «صنعت و معدن» را تبریک گفت.

خورشید گزدرازی در این پیام با آرزوی بهبود وضعیت صنعت و معدن، تحقق اهداف ملی در حوزه صنعت و معدن را اتکا به توانمندی‌های داخلی عنوان کرده و نوشته است: صنعت و معدن سابقه‌ای طولانی در این مرز و بوم دارد، اما هنوز تا رسیدن به مقصدی که مورد نظر برنامه‌ریزان است، فاصله زیادی در پیش داریم و فرصت نیز اندک است.

متن پیام خورشید گزدرازی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر به شرح زیر است:

به نام خدا

دهم تیرماه، روز «صنعت و معدن» را به فعالان عرصه صنعت و معدن تبریک می‌گویم، برای همه عزیزان آرزوی سربلندی دارم و فعالیت‌های خستگی‌ناپذیر تک‌تک آنان را در این شرایط دشوار، می‌ستایم. موفقیت‌هایی که تلاشگران صنعت و معدن به دست آورده‌اند، نشانه‌ی خودباوری عمیق عزیزان است و سرمایه ملی به حساب می‌آید.

صرف نظر از مشکلاتی که گریبان‌گیر صنعت‌گران و معدن‌کاران کشور ـ بویژه صنعت‌گران و معدن‌کاران استان بوشهر ـ است، تلاش و کوشش در سایه داشته‌های ملی می‌تواند امید به روزهای بهتر را دل‌ها زنده نگه دارد و فاصله را برای رسیدن به مطلوب، کم نماید.

در این میان، با توجه به تحریم‌های ظالمانه و شرایطی که هم‌اکنون با آن روبرو هستیم، یکی از راه‌های تحقق اهداف ملی در حوزه صنعت و معدن، اتکا به توانمندی‌های داخلی است؛ چه آنکه صنعت و معدن سابقه‌ای درخور تحسین در این مرز و بوم دارد و همین سابقه ما را بر آن می‌دارد تا این تجربه گران‌بها را جدی بگیریم و با همین پشتوانه راه‌مان را ادامه دهیم؛ هرچند تا رسیدن به مقصدی که مورد نظر برنامه‌ریزان است، فاصله زیادی در پیش داریم و فرصت نیز اندک است.

دهم تیرماه که به نام روز «صنعت و معدن» شناخته می‌شود، در اصل یادآور تلاش‌های خستگی‌ناپذیر صنعت‌گران و معدن‌کاران ایران عزیز است که باید زحمات‌شان را ارج نهاد؛ اما آنچه که در این روز مهم‌تر جلوه می‌کند، تأسی از شعر نغز سعدی بزرگ علیه‌الرحمه است که همراه همیشگی ماست و رسیدن به مقصد را نتیجه سخت‌کوشی می‌داند:

نابرده رنج، گنج، میسّر نمی‌شود

مزد آن گرفت ـ جان برادر ـ که کار کرد

خورشید گزدرازی

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه