جمعه 4 بهمن 1398
کد خبر : 236616 تاریخ ثبت : 1398/4/26 09:03:12

اجرایی شدن 20درصد تخفیف سود بازرگانی با فعال شدن ترانزیت اداری بین مناطق ویژه اقتصادی شماره 1 و 2

با پیگیری مجدانه مسئولین استان، مهمترین چالش سالهای اخیر منطقه ویژه اقتصادی شماره 2 بوشهر برطرف شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی بندر بوشهر خورشید گزدرازی در مراسم تودیع و معارفه ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک بوشهر  گفت: اقدام گمرک ایران در لحاظ کردن ۲۰ درصد تخفیف سود بازرگانی برای وارد کنندگان کالا به منطقه ویژه اقتصادی شماره 2 بوشهر پس از گذشت نیم دهه قابل تقدیر است ولی انتظار می‌رود با هدف رونق بخشی به این بندر، استثنائات مربوط به آن نیز برداشته شود.
رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر افزود: برخی بنادر جنوبی کشور از یک سری معافیت‌های ویژه برخوردار هستند که متاسفانه بندر بوشهر از این امتیازات بی بهره است.

پیش از این در نوزدهم تیرماه در نشست استاندار و تیم اقتصادی استان بوشهر با رئیس کل گمرک ایران، مهمترین چالش سالهای اخیر منطقه ویژه اقتصادی شماره 2 بوشهر برطرف شد.
در این نشست اقتصادی که به ریاست مهندس گراوند استاندار و هیئت همراه با دکتر میر اشرفی رئیس کل گمرک کشور در تهران برگزار گردید، موضوع  حذف معافیت 20 درصدی تخفیف سود بازرگانی ورود کالا در منطقه ویژه اقتصادی شماره 2 بوشهر  که به مدت نیم دهه  یکی از بزرگترین موانع رشد و توسعه این منطقه به شمار می آمد، مورد بررسی نهایی قرار گرفت که با نظر مساعد و همکاری دکتر میر اشرفی،  این مهم مرتفع گردید

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه