چهارشنبه 2 مهر 1399
کد خبر : 236792 تاریخ ثبت : 1399/5/17 02:26:53
به مناسبت 17 مرداد؛

روز خبرنگار و بار سنگین اطلاع رسانی

بار سنگین اطلاع‌رسانی بر دوش اندیشمندان زحمتکشی است که شبانه روز تلاش می‌کنند تا حقایق را بی کم و کاست و با هدف نشر صداقت، به اطلاع مردم برسانند.

متن تبریک روز خبرنگار + عکس نوشته

بار سنگین اطلاع‌رسانی بر دوش اندیشمندان زحمتکشی است که شبانه روز تلاش می‌کنند تا حقایق را بی کم و کاست و با هدف نشر صداقت، به اطلاع مردم برسانند.

روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه در روزگاری که دنیا روز به روز به سمت بحران‌های ملی و بین‌المللی پیش می‌رود، وظابف سختی را برعهده دارند و تحمل آن فقط ازکسانی برمی‌آید که از جان مایه می‌گذارند. در این کشاکش، از یک سو باید در صحنه‌های نبردهای گوناگون حاضر شوند و از سوی دیگر از تهدیدهای انواع مافیا نهراسند  و برای کشف حقایق دل به دریا بزنند.

در شغل شریف و پرخطر اطلاع‌رسانی، «خبرنگار» بیشتر از دیگران در معرض انواع خطرها است. خبرنگارانی که تا کنون در صحنه‌های نبرد یا درگیری جان به جان آفرین تسلیم کرده‌اند، نشان داده‌اند که «ازخودگذشتگی» برای کشف حقیقت، اولین وسیله‌ای است که باید به آن مجهز بود. خبرنگارانی که برای کشف حقیقت دل به دریا می‌زنند، می‌خواهند با نشر «تجربه» به مردم اطلاع دهند که با آگاهی عمومی می‌توان از تکرار حوادث مشابه جلوگیری کرد.

خبرنگاران مانند کسانی‌اند که به عنوان رزمنده «راه حق» در خط اول جنگ برای دفاع از ارزش‌ها و کیان خود مبارزه می‌کنند.

17 مرداد روز خبرنگار را گرامی می‌داریم و درود می‌فرستیم به تمام کسانی که در لباس خبرنگاری، در راه آگاهی مردم گام برمی‌دارند. همچنان پاس می‌داریم یاد و خاطره خبرنگارانی که در صحنه‌های درگیری‌ها و جنگ‌ها جان خود را فدای اطلاع رسانی کردند.

17 مرداد، روز خبرنگار را به همه روزنامه‌نگاران کشور، بویژه فعالان رسانه‌ای و تلاشگران این میدان در استان بوشهر تبریک می‌گوییم و برای خبرنگاران ملی و استانی آرزوی بهروزی داریم.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه